Jump to content
Baku365.com

Верите ли вы в жизнь после смерти?

Wisdom

Верите ли в жизнь после смерти  

47 members have voted

1. 1. Верите ли в жизнь после смерти

• Да (верующий)
    • Нет(атеист)
    • Не знаю (агностик)

Recommended Posts

Wzor
8 минут назад, Stolz сказал:

матом кручю

Какие матерные слова употребляете, что богу потом ничего не остаётся, чем Вам помочь, после чего Вы опять ему верите?  И уверены, что это именно бог? 

• Haha 1

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Adina

231

• Облигация

152

• Konatus

110

• Wisdom

89

Облигация
Только что, Тов. Сaaхов сказал:

Верить или нет 14-летнему полростку в данную историю?

Вот когда попрошу денег, то постараюсь сделать всё, чтоб поверили, что отдам. А я не отдам, но не скажу почему, потому пусть все думают, что честная))) В этом есть смысл. 

В том же, что я рассказала смысла нет. Есть информация)))) 

• Like 2

Stolz
1 минуту назад, Wzor сказал:

Какие матерные слова употребляете, что богу потом ничего не остаётся, чем Вам помочь, после чего Вы опять ему верите?  И уверены, что это именно бог? 

Мне хочется верить в чудо. Конкретно со злости говорю супруге имел я твоего Бога на моём половом челене. Со злости разорвал например икону и выкинул из машины. Потом немного сожалел об этом, но вот сволочьэмоции. Грешник одним словом, может он испытывает мою веру таким образом, я не знаю. 

• Haha 1

Облигация
2 минуты назад, Stolz сказал:

Мне хочется верить в чудо. Конкретно со злости говорю супруге имел я твоего Бога на моём половом челене. Со злости разорвал например икону и выкинул из машины. Потом немного сожалел об этом, но вот сволочьэмоции. Грешник одним словом, может он испытывает мою веру таким образом, я не знаю. 

Это шейтан. Нужен специалист по пересадке Сущностей. 

• Haha 1

Wisdom
1 minute ago, Облигация said:

Это вера в Путина такова, заместительная...

• Haha 2

Stolz
Только что, Облигация сказал:

Я случайно узнал что моя супруга договориласьс моей мамой - что-бы мы пошли в Баку в русскую церковьи "батюшка" какието молитвы надомной учудил, я заявил, что мне это нехер не надо, отстаньте от меня, супруга говорит ты себя не видешьсо стороны, в тебя мол как будто чёрт вселился. Якобы я очень изменился в последнее время. Но я не замечаю ничего страшного. 

Wzor
2 минуты назад, Stolz сказал:

Мне хочется верить в чудо.

Вы сами и есть чудо. Ваша жена, ваши дети - чудо. Не надо искать чудо там, где его нет. Все вполне объяснимо без чудес. Живите и радуйтесь.  Время не вечно для вас. Думайте, на что тратите его. Цените каждую секунду. 

• Like 3
  • Excellent 3

Stolz
Только что, Тов. Сaaхов сказал:

Не только я ещё в Ильхама Алиева верю, что именно он спасительи единственный лучик света в Азербайджане. 

• Like 1
  • Haha 2

Wisdom
2 minutes ago, Stolz said:

Не только я ещё в Ильхама Алиева верю, что именно он спасительи единственный лучик света в Азербайджане. 

Wzor
4 минуты назад, Облигация сказал:

Вот они специалисты

• Haha 1

Elseven
İnsanın ölüm günü doğum günü kimi təsadüfi seçilmir – Hər kəs öz xarakterinə uyğun son proqnozlaşdırır
...
- Ölüm günü, tarixi təsadüfi deyil. Ad günü kimi. Hələ heç bir müdrik ölüm anında nə baş verir anlamayıb və izahını verə bilməyib.
Mən 10 il Onkoloji institutda psixoterapevt kimi işləyirdim. Bir dəfə gənc xəstə qadın üzərinə çağırıldım. Əməliyyat zamanı onun ürəyi dayanmışdı, uzun müddət işə sala bilmirdilər, o oyananda isə məni çağırdılar ki, psixikasını yoxlayım. Reanimasiyada mən soruşdum. Siz mənimlə danışa bilərsiz? 
-    Əlbəttə, sizdən üzr istəmək istəyirəm, nə qədər əziyyət etdim.
-    "Nə əziyyət”
-Necə yəni. Mənim ürəyim dayandı, mən elə bir stress keçirdim ki. Həkimlər də əl-ayağa düşdü, qorxdular.
-Axı siz narkozdaydız, bunu necə bildiz?
-Doktor, mən sizə çox şey danışaram, amma söz verin ki, məni ruhi xəstə hesab etməyəcəksiz.

Mənim vədimdən sonra o danışdı ki, narkoz yuxusuna gedəndə, hiss edib ki, dabanlarından yumşaq bir zərbə onu daxildə vint kimi fırladıb. Onun ruhu, hissləri çölə çıxır və dumanlı bir  sahəyə düşür. Ətrafa baxanda o, həkimlərin onun bədəninə əyilib işlədiyini görür. Birdən səs gəlir, əməliyyatı kəsin, ürək dayandı. 

Qadın düşünür ki, ölür və bu vaxt anası, qızı ilə son kəs görüşmədiyi üçün dəhşətli stres keçirir. Bu vaxt onu kürəyindən nəsə itələyir və o, mənzilinə düşür. Otaqda qızı, anası, nənəsi var idi. Qapı döyülür, qonşuları gəlir. Bu vaxt uşaq toxunaraq fincanı yerə salıb qırır. Qızı ağlayarkən, nənəsi deyir ki, qab sınmağı xeyirə əlamətdir. Qadın yaxınlaşıb qızının başını sığallayır, ağlama deyir. Qız bir an anasının üzünə baxır, amma sanki onu görməyərək çevrilib gedir. Qadın anlayır ki, otaqdakılar onu görmür. Tez özünü iri güzgünün önünə atır və orda da özünü görmür. Birdə xatırlayır ki, axı o indi xəstəxanada, əməliyyatda olmalıdır. O, tez özünü qapıya atır və əməliyyatxanaya düşür. Bu an anestezioloqun "ürək işə düşdü, əməliyyata davam edə bilərsiz” sözünü eşidir.

Mən diqqətlə qulaq asıb dedim. "İstəyirsizmi, mən indi sizin ünvana gedib, ana, nənənizə hər şeyin yaxşı olduğunu deyim, həm də onları görüşə dəvət edim?
Qadın razılaşdı. Mən ünvana getdim, qapını nənə açdı. Evdə qız, ana, nənə var idi. Mən xəstə, əməliyyat barədə danışıb, sual verdim. Bu gün saat 11-12 arası qonşu Lidiya sizə gəlmişdi?
Qadın  dedi hə. Dedim o gələndə uşaq qaçanda masadan fincanı salıb sındırıb?
Ana-nənə gözlərini döyürdü: həkim siz sehrbazsız? Mən detalları danışdıqca qadınlar şoka düşürdü. 
Onlara dedim ki, bunları qızınız narkoz yuxusunda görüb. Kliniki ölüm və ya ürəyi dayanmışdı deyə qorxutmadım. 
Bununla da o qadının düz danışdığını sübut etdim. 

-Biz həkimlər ölüm faktını o halda təsdiq edirik ki, tənəfüs, ürək, beyin dayanır, informasiyanı qəbul etmir. Beyin informasiyanı qəbul edə bilmir, onu ötürə də bilmir. Beyin antendir. Bəs kliniki ölüm zamanı beyin informasiyanı hardan alır? Deməli, bizim bilmədiyimiz beyindən də güclü nəsə var.Bəlkə də bu həmin ruhdur, bəlkə də psixikadır.

-İnsan necə bir ölüm istəyir?
Biz bunu yaşlı, sağlam, xəstə- çox adamlardan soruşmuşuq. Məlum olub ki, müəyyən xarakterə malik insanlar öz xarakterlərinə uyğun ölüm modeli proqramlaşdırıblar.

Şizoid xarakterlilər – elə ölmək istəyiblər ki, onların cəsədini heç kim görməsin. 
Epileptoid xarakterlilər – sakit uzanmaq yox, bu prosesdə aktivlik göstərmək, məsələn hərəkətlər, qaçmaq və ya danışmaq təsəvvür edirlər. 
Çikloidlər – doğmaların əhatəsində, öz evində ölmək istəyir

Təşviş-panik insanlar – öləndə necə görünəcəklərindən narahatdılar. 
İstereodlər – gün batanda, təbiətdə və ya dəniz kənarında ölüm arzulayır. 
Bir monax isə təbii ki, belə demişdi, mənə fərqi yoxdur mən harda öləcəm, necə olacam. Mənə vacibdir ki, o an dua edib, Allaha təşəkkür edə bilim. 

-Ölülərlə şərt kəsirdim. 

Təcrübəmdə dəfələrlə ağır xəstələrlə danışıb razılaşırdım ki, öləndən sonra onlar mənə ölümdən sonra həyatın olub-olmaması barədə siqnal, işarət verəcəklər. Mən belə işarətləri bir neçə dəfə almışam.

Bir dəfə xəstə qadınla belə razılaşmışdıq. O, öldü, lakin mən bu barədə unutdum. 
Bir gün mən bağ evimdə olanda gördüm ki, otaqda kimsə işığı yandırdı. Elə bildim, kimsə var, ya da özüm unutmuşam. Otağa keçəndə həmin qadının əyləşdiyini gördüm. Mən sevindim, onunla danışdım, hal-əhval tutdum, təxmini 2 dəqiqədən sonra anladım ki, axı deyəsən o ölmüşdü. Bu zaman qorxumdan dilim tutuldu. Üzümü çevirdim, gözlərimi yumdum, 5 dəqiqədən sonra açıb geri boylandım. O yenə orda idi. Qorxumdan dinmədim. Qadın zorla gülümsəyərək dedi. Görürsən ki, bu yuxu deyil.

-Ölümü nə rahatladır?

Yaşanılan həyatın keyfiyyəti. Ölümdən əvvəl doğmalarla ünsiyyət, halallaşmaq, vidalaşmaq çox rahatladıcıdır. Uşaqlar çox zaman öz valideynləri və baba-nənələrinin həyat və ölüm süjetlərini təkrarlayırlar. Xəstə, ölüm anında olan uşağa valideyn xeyir-duası çox lazımdır. Halbuki çoxu qorxudan, övladını itirmək istəməmək hisslərinə görə bunu etmir. 

Çox zaman yaşlı insanlar həyatdan köçərkən düşünür: eybi yox, mən ölüm, amma övladlarım salamatdır, sağlamdır. Mən bütün ailəmin əvəzinə ödəyərəm.  Beləliklə, şüuraltı olaraq, insan könüllü və düşünərək həyatdan getməyi planlaşdırır və bu həqiqətən də olur. 

-İnsan son nəfəsini verəndə, ona güc və təkan lazımdır ki, naməlum digər həyata ürəklə addımlasın. İnsan özü bu addıma icazə verməlidir. Və bu icazəni doğmalarından almalıdır. Daha sonra xəstəxanada ölürsə, tibb işçiləri, həkimlərdən. Ya da keşişdən, kahindən. 

Bütün bu amillər onu gücləndirəcək. Ölən insandan yapışıb saxlamağa cəhd, ağlamaq. getmə deyə yalvarmaq onu digər həyata gücsüz aparır. Ölən insan son anında dili söz tutmasa, artıq gözləri görməsə belə, ətrafından yalnız bir şey istəyir: Mənimlə olun. Məni yola salın. 

Necə ki, İsa həvarilərinə həmin gecə demişdi: yatmayın, mənimlə olun. Amma onlar söz versələr də, hərəsi bir yerə dağılışdı. Bu, İsa Məsih üçün böyük zərbə oldu. 

Çox xəstə, ölümə doğru gedən bir insanı son anında mənən, ruhəm zənginləşdirmək, təmtəraqla yola salmaq, uğurlamaq, sevgi, güc vermək vacibdir və bunu unutmayın. Ən əsası ölməyə özünüzə icazə verin.
favicon.ico
WWW.MEDICINA.AZ

Könüllü ölüm, ölümə getmək, ölümü hiss etmək, ölüm tarixi – bunlar nədir, mümkündürmü yoxsa təsadüfdür? Medicina.az...

Облигация
1 минуту назад, Тов. Сaaхов сказал:

Путин - моя путеводная звезда. Но я спокойна. Вокруг всё залито солнцем, благоухание полевых цветов в атмосфере. Владимир.... 

• Haha 2

Облигация
2 минуты назад, Wzor сказал:

Вот они специалисты

Дилетанты. Кто ж так с шейтанами разговаривает. 

• Haha 1

Undina

Верю. Верю, что ведьмы будут гореть в аду. Верю и прошу, чтобы они и при жизни мучались 🙂

Wisdom
2 minutes ago, Облигация said:

Путин - моя путеводная звезда. Но я спокойна. Вокруг всё залито солнцем, благоухание полевых цветов в атмосфере. Владимир.... 

Овлад и Мир...

Edited by Тов. Сaaхов
  • Like 1
  • Haha 1

Облигация
7 минут назад, Stolz сказал:

Я случайно узнал что моя супруга договориласьс моей мамой - что-бы мы пошли в Баку в русскую церковьи "батюшка" какието молитвы надомной учудил, я заявил, что мне это нехер не надо, отстаньте от меня, супруга говорит ты себя не видешьсо стороны, в тебя мол как будто чёрт вселился. Якобы я очень изменился в последнее время. Но я не замечаю ничего страшного. 

Договоритесь на святое проспиртование. 

• Haha 2

Stolz

На теме необходим юзер Ленц, именно она большой поклонник спиритических сеансов. 

• Like 1

Wzor
1 минуту назад, Облигация сказал:

Дилетанты. Кто ж так с шейтанами разговаривает. 

Нормальный джинн не вселился бы в эту девушку. Эти джинны местные.

• Haha 2

Stolz
Только что, Облигация сказал:

Договоритесь на святое проспиртование. 

Я тут себе около 12 бутылок водки прикупил, на случай - когда с диеты сойду ну и из поездки в Азербайджан вернусь, забил битком тушёнкой и консервами из рыбы ящик в подвале, жду, и недавно спустился посмотреть всё ли на месте, нет кудато всё пропало, навернмое святой дух обомне беспокоится, пропало всё.

• Haha 1

Облигация
Только что, Stolz сказал:

Я тут себе около 12 бутылок водки прикупил, на случай - когда с диеты сойду ну и из поездки в Азербайджан вернусь, забил битком тушёнкой и консервами из рыбы ящик в подвале, жду, и недавно спустился посмотреть всё ли на месте, нет кудато всё пропало, навернмое святой дух обомне беспокоится, пропало всё.

Не пронесло того духа с той водки то. Нехристи. 

• Haha 1

Облигация

Нормальный джинн не вселился бы в эту девушку. Эти джинны местные.

Даже тут все связи неразборчивые. 

Всё, что ходит, всё, что плохо лежит берут))) 

• Haha 1

Stolz
1 минуту назад, Облигация сказал:

Не пронесло того духа с той водки то. Нехристи. 

Чувствую я что тот святой дух к родителям всё унёс, от меня грешника подальше. А по теме я стараюсь с уважением относиться к вере других людей, так как убеждался не один раз, что вера помогает и спасает людей. 

• Like 1

Wzor

Жизнь есть только во время жизни. 

• Like 1
  • Excellent 2
  • Haha 1

Облигация

Жизнь есть только во время жизни. 

Что есть жизнь? 

Живём и не знаем. 

Zlaw

меня ждет на том свете Рай..Гурии и все такое..на Ад я не заслужил)

• Like 1
  • Haha 2

Wisdom

1 minute ago, Zlaw said:

меня ждет на том свете Рай..Гурии и все такое..на Ад я не заслужил)

Воровской АД недже? 

• Haha 4

Glock
46 minutes ago, Stolz said:

Лучше бы я вас как кришнаита знал)

• Like 1
  • Haha 1

Zlaw
11 минут назад, Тов. Сaaхов сказал:

Воровской АД недже? 

а что Ад  разграничение ввел? 

ни какой )

• Haha 1

Wzor
36 минут назад, Облигация сказал:

Что есть жизнь? 

Живём и не знаем. 

Трудно дать одним предложением определение жизни, хотя в википедии наверняка есть. Ещё труднее при изложении своих мыслей по поводу жизни полностью избавиться от плагиата. Тем не менее попробую.

Жизнь - это бесчисленное количество возможностей здесь и сейчас, их реализация, в ограниченный промежуток времени перехода из организма матери в могилу. 

Не исключено, что после ста грамм или бокала хорошего вина у меня появится другое определение.

Edited by Wzor
  • Like 3

Сева ИМ

Нет. Не верю.

Смерть это конец. И это очень радует.

• Like 3