Jump to content
Baku365.com
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Флора Керимова критикует и ругает турок

TryImpossible

Recommended Posts

Birdman
On 9/4/2023 at 4:35 PM, Zlaw said:

Ты прав, Чингиз не я.. я бы поступил по другому, для этого есть у меня возможности))

Суи истифаде едирсен   возможности

• Haha 1

• Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Дюймовочка

32

• Bushido

32

• Adina

28

• Zlaw

28

Zlaw
04.09.2023 в 18:51, Birdman сказал:

Суи истифаде едирсен   возможности

Закон тоже надо умеючи обходить, это не статейки всякие пЕсать))

Edited by Zlaw

KamiNoSora
04.09.2023 в 17:33, Яна Мадатова сказал:

Давайте так. Пакистан тоже помог нам в войне. Но от этого я не перестала считать пакистанцев, приезжающих в Баку, вонючим быдлом, ибо они таковыми и являются. У нас на Ясамале много их, ведут себя хуже чем пещерные прямоходящие. У меня свое мнение, и я открыто его выражаю. 

Ну, не все такие. Есть и нормальные. Везде есть нормальные. 😀

ESPN
On 9/4/2023 at 5:33 PM, Яна Мадатова said:

Давайте так. Пакистан тоже помог нам в войне. Но от этого я не перестала считать пакистанцев, приезжающих в Баку, вонючим быдлом, ибо они таковыми и являются. У нас на Ясамале много их, ведут себя хуже чем пещерные прямоходящие. У меня свое мнение, и я открыто его выражаю. 

Давайте не будем менять тему разговора.

Флора высказывает свое "экспертное" мнение про Турцию, ссылаясь на историю. 

Речь конкретно о Турции, о ее сегодняшней роли в нашей победе в 44-дневной войне, в становлении сильного Азербайджана. Флора считает сегодняшнюю Турцию недружественной нам страной. 

Поэтому не надо приводить примеры про Пакистан, Израиль или Великобританию. Тем более про пакистанцев или англичан, живущих в Баку. 

• Like 2

dama8080

Почему-то мне показалось, что это не голос и стиль речи Флоры.

В принципе с ней можно согласиться в том плане, что у Турции свои интересы, а все остальное лирика.

• Like 1

капуtчина
04.09.2023 в 13:37, Яна Мадатова сказал:

Разница только в том, что записывал и выкладывал разговор в СМИ подонок\. и я бы на мест Флоры ханум затаскала бы эту паскуду по судам. Кстати, надо бы ей идею подать.  

И вы будучи журналистом и впрямь верите, что это подлянка собеседника а не спланированная акция? И то, что это совпало по времени с карикатурой Гюндюза это тоже случайность? Подскажите флоре про суды, пусть старушка повеселится.

• Haha 1

капуtчина
04.09.2023 в 17:09, Безе74 сказал:

Floranın İQ-nü necə qiymətləndirisən?))

А кроме шуток, 12 стр. обсуждения глупости, сказанной 82-летней женщиной.. ну ребята это несерьезно. Врагу не пожелаю вот так дожить до глубокой старости и потерять рассудок

флора далеко не глупый человек. Сяккиздяня илхамяни сусуз апарыб сусуз гятиряннярдянди.

Zlaw

@Bushido

""Qurban olduğum" dediyin o paşan rus qoşunlarını bura gətirməsəydi, mən bu gün rus dilində danışacaqdım?!" - Flora Kərimova

Bir neçə gündür Xalq artisti Flora Kərimova ilə bağlı sosial şəbəkələrdə müxtəlif videoçarxlar çıxır. Üzərində müğənniyə qarşı təhqirlər yazılmış çarxda Flora Kərimova Qafqaz İslam Ordusunun komandanı Nuru Paşaya, ümumən, Osmanlı türklərinə qarşı, yumşaq desək, hədyanlar səsləndirir.

Pravda.az Yenisabah.az-a istinadən xəbər verir ki, sənətçi məsələyə aydınlıq gətirərək açıqlama yayıb.

O, Nuru Paşa haqda dediklərinin tarixi fakt olduğunu bildirib:

"Ay cahillər, ay savadsızlar, ay biveclər, tarixi bu qədər dəyişdirmək, unutmaq olarmı? Hələ 1 əsr keçib. Vətənə, torpağa bu dərəcədə hörmətsizlik olarmı? Məni nədə suçlayırsınız? Mənim boynuma nəsə qoymaqla nə dəyişir?

"Qurban olduğum" dediyin o paşan rus qoşunlarını bura gətirməsəydi, mən bu gün rus dilində danışacaqdım?! Mənim Vətənimi almaq istəyən, dilimi də alıb. Rus gəlib neylədi? 3-4 dəfə əlifbamı dəyişdi, aldatdı, 37-ni, Xocalını törətdi., Qarabağı əlimizdən almaq isdədi. O rusu bura qurban olduğunuz paşanız gətirdi! Bu, tarixdir, dəyişəcəksiniz? Flora niyə rus dilində danışır? Hamısını edən sənin paşan oldu... Bu, həqiqətdir. Ərdoğan da bu həqiqəti dilinə aldı. Bunlar mənim fantaziyam deyil. Bu, tarixçilərin elmi məqalələrində yazdıqları, araşdırmalarıdır".

Sənətçi sözügedən səs yazılarını yayanları da tənqid atəşinə tutub, hətta onları təhqir edib:

"Xalqının faciəli tarixini öz qırışsız beyninə görə dəyişmək istəyənin nə kişiliyinə hörmət olar, nə kimliyinə, nə mənliyinə, nə vətəndaşlığına. Tarixini unutmaq əksiklik, bilməmək isə cinayətdir.  

Tarixin keçmiş səhifələrini mənim dilimlə varaqlayan alçaq, mən yanlışmı demişəm və nədə haqsızam? Bəs sən, artıq tarixə gömülmüş Azərbaycan Demokratik Respublikasına olunmuş xəyanəti, indiki müstəqil Azərbaycanın bu günü kimlərinsə yadına salmaqda düzmü elədin?

Hədəfin mən idimmi, yoxsa yaxdığın çirkabla kimlərəsə, faciəmizi xatırladıb xal qazanmaq? Söyüşlərdəndən başqa nəyin sahibi oldun?

Mənə qara yaxdığın “Azərbaycan dili söyüş dilidir” yazdığının arxasına “?" işarəsini qoy! Özünü söyüşlərə bulaşdıra-bulaşdıra hədəfinə çatdınmı? Bəli, sənin danışığın nə azərbaycanlıya, nə azərbaycanlılığa, nə türklüyə, nə türkçülüyə aiddir! Bu sualı mən sənə verməliyəm. Və səndən soruşuram, söyüşlə danışdığın Azərbaycan dilini hansı türkçülüyünə aid edirsən? 

Sən millətin içində kök atmış, dilinə, dininə, mədəniyyətinə, tarixinə hörməti olmayan varlıqsan. Sən sadəcə varsan. mövcudsan! Və yenə təkrar edirəm: Mən sənin söyüş dilində danışmıram, danışmayacağam!

Mənə bu hədəfli böhtanı layiq bilənin əqidəsinin, niyyətinin “qibləsi” yalanla yoğurulan çirkablıqdır!

Təkrar edərək sənə də xitab edirəm, Ülviyyə, varlığımı həzm edə bilməyib çeynənmiş yalanlarınızı bir-birinizin ağına tüpürməyiniz isə acizliyinizin təntənəsidir".

Видео в линке

• Like 3

Bushido
06.09.2023 в 21:08, Zlaw сказал:

@Bushido

""Qurban olduğum" dediyin o paşan rus qoşunlarını bura gətirməsəydi, mən bu gün rus dilində danışacaqdım?!" - Flora Kərimova

Bir neçə gündür Xalq artisti Flora Kərimova ilə bağlı sosial şəbəkələrdə müxtəlif videoçarxlar çıxır. Üzərində müğənniyə qarşı təhqirlər yazılmış çarxda Flora Kərimova Qafqaz İslam Ordusunun komandanı Nuru Paşaya, ümumən, Osmanlı türklərinə qarşı, yumşaq desək, hədyanlar səsləndirir.

Pravda.az Yenisabah.az-a istinadən xəbər verir ki, sənətçi məsələyə aydınlıq gətirərək açıqlama yayıb.

O, Nuru Paşa haqda dediklərinin tarixi fakt olduğunu bildirib:

"Ay cahillər, ay savadsızlar, ay biveclər, tarixi bu qədər dəyişdirmək, unutmaq olarmı? Hələ 1 əsr keçib. Vətənə, torpağa bu dərəcədə hörmətsizlik olarmı? Məni nədə suçlayırsınız? Mənim boynuma nəsə qoymaqla nə dəyişir?

"Qurban olduğum" dediyin o paşan rus qoşunlarını bura gətirməsəydi, mən bu gün rus dilində danışacaqdım?! Mənim Vətənimi almaq istəyən, dilimi də alıb. Rus gəlib neylədi? 3-4 dəfə əlifbamı dəyişdi, aldatdı, 37-ni, Xocalını törətdi., Qarabağı əlimizdən almaq isdədi. O rusu bura qurban olduğunuz paşanız gətirdi! Bu, tarixdir, dəyişəcəksiniz? Flora niyə rus dilində danışır? Hamısını edən sənin paşan oldu... Bu, həqiqətdir. Ərdoğan da bu həqiqəti dilinə aldı. Bunlar mənim fantaziyam deyil. Bu, tarixçilərin elmi məqalələrində yazdıqları, araşdırmalarıdır".

Sənətçi sözügedən səs yazılarını yayanları da tənqid atəşinə tutub, hətta onları təhqir edib:

"Xalqının faciəli tarixini öz qırışsız beyninə görə dəyişmək istəyənin nə kişiliyinə hörmət olar, nə kimliyinə, nə mənliyinə, nə vətəndaşlığına. Tarixini unutmaq əksiklik, bilməmək isə cinayətdir.  

Tarixin keçmiş səhifələrini mənim dilimlə varaqlayan alçaq, mən yanlışmı demişəm və nədə haqsızam? Bəs sən, artıq tarixə gömülmüş Azərbaycan Demokratik Respublikasına olunmuş xəyanəti, indiki müstəqil Azərbaycanın bu günü kimlərinsə yadına salmaqda düzmü elədin?

Hədəfin mən idimmi, yoxsa yaxdığın çirkabla kimlərəsə, faciəmizi xatırladıb xal qazanmaq? Söyüşlərdəndən başqa nəyin sahibi oldun?

Mənə qara yaxdığın “Azərbaycan dili söyüş dilidir” yazdığının arxasına “?" işarəsini qoy! Özünü söyüşlərə bulaşdıra-bulaşdıra hədəfinə çatdınmı? Bəli, sənin danışığın nə azərbaycanlıya, nə azərbaycanlılığa, nə türklüyə, nə türkçülüyə aiddir! Bu sualı mən sənə verməliyəm. Və səndən soruşuram, söyüşlə danışdığın Azərbaycan dilini hansı türkçülüyünə aid edirsən? 

Sən millətin içində kök atmış, dilinə, dininə, mədəniyyətinə, tarixinə hörməti olmayan varlıqsan. Sən sadəcə varsan. mövcudsan! Və yenə təkrar edirəm: Mən sənin söyüş dilində danışmıram, danışmayacağam!

Mənə bu hədəfli böhtanı layiq bilənin əqidəsinin, niyyətinin “qibləsi” yalanla yoğurulan çirkablıqdır!

Təkrar edərək sənə də xitab edirəm, Ülviyyə, varlığımı həzm edə bilməyib çeynənmiş yalanlarınızı bir-birinizin ağına tüpürməyiniz isə acizliyinizin təntənəsidir".

Видео в линке

Kishi kimi hereket etdi, zadniy atmadi,  "fake", "montaj" demedi. 

• Like 1

Zlaw
06.09.2023 в 23:14, Bushido сказал:

Kishi kimi hereket etdi, zadniy atmadi,  "fake", "montaj" demedi. 

Флораны бу хусусийятиня гёря Илхамядян юстюн тутурдум. Сёзю бютов Гадынды.
Флора , Рубабя вя Шовкятдян сонра мяним учун эн севимли Гадын мюгяннисидир. 
Амма бунунла йанашы, оз фикримдя галырам, Тарих вя тарихи фактлар онлуг дегюл. Хяр кяс оз иши иля мяшгул олмалыдыр 

Bushido
06.09.2023 в 21:22, Zlaw сказал:

Флораны бу хусусийятиня гёря Илхамядян юстюн тутурдум. Сёзю бютов Гадынды.
Флора , Рубабя вя Шовкятдян сонра мяним учун эн севимли Гадын мюгяннисидир. 
Амма бунунла йанашы, оз фикримдя галырам, Тарих вя тарихи фактлар онлуг дегюл. Хяр кяс оз иши иля мяшгул олмалыдыр 

Bu sehv fikirdi,  tarix ve siyaset haqqinda hami danisha biler. Astrofizika deyil ki )))

• Like 1
  • Haha 2

Zlaw
06.09.2023 в 23:30, Bushido сказал:

Bu sehv fikirdi,  tarix ve siyaset haqqinda hami danisha biler. Astrofizika deyil ki )))

Разы дегюлям))

можно просто сидеть и болтать , но рассуждать и делать выводы о том предмете дискуссии, в котором не смыслишь в корне не правильно. Кухарка не может править Государством.

Мое скромное Имхо). 

Gun-smith
On 9/6/2023 at 12:30 PM, Bushido said:

Про Астрофизику легче говорить , чем про историю Азербайджана ))

• Haha 3

Operator85
06.09.2023 в 23:57, Gun-smith сказал:

Они эти новоявленные элитные кухарки умудрились превратить Шемахинскую Обсерваторию в увеселительное заведение ...

Bushido
06.09.2023 в 21:57, Gun-smith сказал:

Раньше безоговорочно хвалили русских, теперь очередь турецких поданных.

Помню как на уроке русского языка мы должны были выучить небольшой текст о добровольном вхождении Азербайджана в состав России. Не выучил, еше и с учительницей поспорил, высказал сомнение в добровольности вхождения. 

Теперь наоборот можно ругать Российскую Империю и СССР, но нельзя критиковать турок, Османлы и Джумхурийэт.

Гирянлик алнымыза язылыбмы, эфендилер?

Йани хер дефе башгаларына безоговорочно и добровольно гирмесек бизи гашынмагмы тутар?

• Like 9

Gun-smith
On 9/6/2023 at 1:08 PM, Bushido said:

Помню как на уроке русского языка мы должны были выучить небольшой текст о добровольном вхождении Азербайджана в состав России. Не выучил, еше и с учительницей поспорил, высказал сомнение в добровольности вхождения. 

Теперь наоборот можно ругать Российскую Империю и СССР, но нельзя критиковать турок, Османлы и Джумхурийэт.

Йани хер дефе башгаларына безоговорочно и добровольно гирмесек бизи гашынмагмы тутар?

язяль гюннян анасан мяня... гезяль русия..

• Sad 1

Zlaw
07.09.2023 в 00:08, Bushido сказал:

“Flora xanım bir sənətçi kimi çox gözəl sənətçidir, tanınır, məşhurdur. Amma onun siyasətə qoşulmasını, tarixi hadisələrə öz dünya görüşü çərçivəsində qiymət verməsini məqbul hesab etmirəm. Bu, birinci dəfə deyil. Bir neçə dəfə müəyyən proseslərdə yanlış mövqe tutub. Azərbaycan xalqının milli-mənəvi dəyərlərinə uyğun olmayan, bilavasitə xalqın mənəviyyatını aşağılayan ifadələr işlədib. Sən xalqın etimadını qazanmısansa, bu xalqın qızısansa, xalqı sevməlisən. Sən türk mənşəlisənsə, türkə böyük ehtiramın olmalıdır. Nuru Paşanın xidməti bütün azərbaycanlılara, Türk Dünyasına məlumdur. Bu gün Türkiyə-Azərbaycan birliyinin, qardaşlığının analoqu yoxdur. Dünya buna həsəd aparır. Belə bir məqamda türk xalqı, türk rəhbərləri, sərkədələri haqqında mənfi fikir söyləmək nankorluqdur. Azərbaycan xalqına “savadsızlar”, “biveclər” deyib təhqir etmək heç bir çərçivəyə sığmır. Səni Azərbaycan xalqı ucaldıb, Xalq artisti edib. Azərbaycan xalqı sənin normal yaşamağın üçün hər bir təminatı verib. Sən bu dövlətdən, bu xalqdan qidalanmısan, özünü bu xalqın qızı adlandırırsan. Belə aqressiv çıxışlar etmək, özünü hamıdan yuxarı tutmaq yaramır”.

Bu sözləri Pravda.az-a Milli Məclisin deputatı Tahir Rzayev Xalq artisti Flora Kərimovanın Nuru Paşa və türk xalqı barədə açıqlamasına münasibət bildirərkən deyib.

Deputat vurğulayıb ki, tarixi tarixçilər, bu sahədə səriştəsi, savadı olanlar araşdırıb, keçmişə qiymət verməlidirlər: “Sən müğənnisən, get bu sahə ilə məşğul ol. İndi insanlar var ki, hər şeyə qarışırlar. Cüzi savadı, qabiliyyəti, biliyi olanlar elə yerlərə baş vurub, elə mülahizələr söyləyirlər ki, insanlar çaşbaş qalır. Bu, düzgün yanaşma deyil. Hərə öz sahəsi ilə məşğul olmalı, fikirlərini ifadə edəndə bilməlidir ki, nə danışır və danışdıqları bizə qardaş, doğma olan, hər zaman doğma olacaq türk xalqında hansı reaksiyalar doğura bilər. Flora Kərimovanın dediklərini məqbul saymıram. Flora xanım o ifadələrinə görə Azərbaycan-türk xalqından üzr istəməli, səhvini bildirməlidir. Bu halda Azərbaycan xalqı Flora xanımı yenə sevə bilər”. 

T.Rzayev Flora Kərimovanın ““Qurban olduğum paşam” dediyin o insan rus qoşunlarını bura gətirməsəydi, mən bu gün rus dilində danışacaqdım?” fikirlərinə isə belə münasibət bildirib: “Öz dilini, tarixini sevməyən, öz dilinə hörmət qoymayan insan heç vaxt heç bir xalqın dilinə, tarixinə hörmət qoya bilməz. Əgər mən azərbaycanlıyamsa, öz dilimi sevməliyəm. Flora xanım azərbaycanlıdırsa, birinci öz dilində sərbəst danışmalıdır. Bundan sonra səkkiz-on dil bilsin, hamısında bülbül kimi ötsün... “Mən rusca danışıramsa, Nuru Paşaya görədir...” Nuru Paşa məgər səni məcbur edib ki, rusca danışasan? Nuru Paşanın bundan xəbəri var? Nuru Paşa cənnət dünyasına qovuşub. Azərbaycan xalqının qəlbində yaşayır, sənin onun üzərinə ləkə atmağın, uydurma fikirlər söyləməyin yolverilməzdir. Heç ağıllı adam bunu dilinə gətirə bilməz ki, mən rus dilində Nuru Paşaya görə danışıram. Onda kimsə ingiliscə, fransızca danışırsa, desin ki, filankəsə görə danışıram? Əslində, bu, dilə, milli-mənəvi dəyərlərə hörmətsizlikdir. Sən qarşındakı azərbaycanlı ilə rus dilində danışırsansa, fikirlərini hər yerdə rusca ifadə edirsənsə, deməli, sənin öz dilinə hörmətin yoxdur. Sən bu gün Azərbaycan xalqının milli-mənəvi dəyərlərindən, sənətindən, mədəniyyətindən danışırsan, amma xalqınla öz dilində danışmırsan. Deməli, xalqa hörmətsizlik edirsən. Təkrar edirəm, Flora xanım sənətkar kimi çox gözəl sənətkardır. Amma fikirlərində çox ciddi yanlışlıqlar var. Bu, ona uğur, hörmət gətirmir, onu xalqın gözündə ucaltmır. Xalqın gözündə ucalmaq üçün öz dilini sevməli, xalqının uğurlarını qiymətləndirməli, eyni zamanda qardaşlarımız olan türk xalqına, liderlərinə, sərkərdələrinə böyük hörmət qoymalıdır. Nuru Paşa dünyasını dəyişib, gedənin arxasınca belə danışmaq olmaz. Flora xanım tarixçi deyil ki, getsin araşdırsın görsün, Nuru Paşanın xidmətləri nə olub? Nuru Paşanın Azərbaycan üçün etdiklərini yaddan çıxarmaq olmaz. Adamların kiçik səhvini tutub onu tarixdən silmək istəyirik. Hər insanın səhvi ola bilər. Amma bu səhvin dövlət, cəmiyyət, insanlıq üçün ziyanı yoxdursa, bağışlamaq olar. Azərbaycan xalqının əksəriyyəti Nuru Paşanın fəaliyyətinə yüksək qiymət verirsə, Flora xanım da bununla razılaşmalıdır. Yoxsa cılız fikirlər söyləmək belə böyük sənətkara yaraşmaz, vallah”. 

Manneken Pis
On 9/7/2023 at 12:08 AM, Bushido said:

Я не думаю что это гирянлик.

Это типичная черта любого закрытого общества. Наследие совка. Нетерпимость к альтернативному мнению, страх перед многообразием, не способность дискутировать. Все это вызывает тревогу, кругом враги, надо терпеть итд из той же оперы 

• Like 1

Дюймовочка

Turke boyuk ehtiramin olmalidir? Olmalidir? Yaltaqligin dozasi artir olkede

• Like 1

Eva_J
03.09.2023 в 03:19, Bushido сказал:

Для тех кто не в курсе, в 1918 году летом турки во главе с Нури Пашой (брат министра обороны османов Энвера Паши) сидели в Гяндже, потребовали золото, сказали иначе не двинемся с места, чтобы освободить Баку от проармянской диктатуры.

Начали собирать золото, чтобы заплатить туркам за освобождение Баку, у нашей молодой республики армия только начинала создаваться.

Когда турки получили фаетоны с золотом двинулись в сторону Баку.

Не только миллионеры как Тагиев участвовали в этом сборе золота, но и простые азербайджанки отдавали свои кольца и браслеты.

а то что они сдали советам нашим АДР-овцев и те у них на глазах расстреляли...

я не против Турков, особенно в свете военных преобразований, но мы почему то растилаемся....те кто не знают, в 15 веке Турки(османы) говорили на чистом аз.языке...это потом появились примеси и турецкий  есть то что есть...а почему когда приезжает Турок или мы просто видим какого то турка начинаем йорум морум делать?

и что интересно когда мы говорим с ним то возможно одно слово может быть не понятным и мы по логике определяем что хотел сказать чеовек, а они нет...они требует чтобы все предложение все слова были понятны им, зацикливаются "филан не?"

почему мы позволяем любой стране относится к нам с верху вниз?

да, мы толернатны, но мне кажется тонкую грань толернтности и раболепия не стоит переходить

• Like 2