Jump to content
Baku365.com
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Путешествие турецкого блогера по Армении

S.T.A.L.K.E.R

Recommended Posts

S.T.A.L.K.E.R

Herkese yepyeni bir videodan selamlar arkadaşlar 🙋🏻‍♂️ Bu videoda artık Gürcistan macerası tamamen bitiyor ve Bir diğer sınır komşumuz olan Ermenistan macerası başlıyor. Ermenistan bize hem çok hem de çok uzak bir ülke daha önce ve hatta şuan yaşananlar dolayısıyla buraya gelen Türk sayısı yok denecek kadar az. Belki de yok! Ancak ben her ne olursa olsun ilginç ülkeyi de görmek deneyimlemek ve sizlere de tanıtmak istedim. Gürcistan'ın başkenti Tiflis'de Ermenistan'a giden otobüslerin kalktığı bir noktaya vardığımda bir anda benimle Türkçe konuşmaya başlayan Ermeniler ortaya çıktı. Daha doğrusu Ermenistan da yaşayan kurmanci kürtleri'ymiş bu arkadaşlar. Onlar ile uzun süren pazarlıklar sonucu sonunda Gürcistan Ermenistan sınırına kadar beraber gitmeye karar verdim. Yol üzerinde bir yerde mola verdik ve oradaki küçük bir süpermarkete girince yine Türkçe konuşan ve 36 yıldır Gürcistan'da Türkler ile iç içe yaşayan bir Ermeni tanıştım. Aradan geçen saatlerden sonra sonunda pasaport kontrole vardım ve Ermenistan polislerin bana yardımcı olmasıyla birlikte kapıda vizemi alıp ülkeye giriş yaptım. Yani Ermenistan polisleri cidden hoş karşılaşıladılar beni. ardından ilk olarak para çevirdim ve biraz Ermeni parası edildikten sonra artık başkent Erivan'a yolculuk vaktiydi. Bir süre otostop çekemeye çalıştım ancak saatin ilerlemesi ile birlikte bir araca atladım ve Erivan'a doğru yola koyuldum. Tüm detaylar videoda. Videoyu beğenip kanalıma olmayı unutmayın 🙏

Herkese yeni bir videodan Ermenistan'dan selamlar arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz üzere bir süre önce geldiğim Ermenistan'da başkent Erivan'ı keşfederken hain bir ırkçı saldırıya uğradım. Maalesef ki uzulerek bu videoyu paylaşıyorum. Tam anlamıyla Türk düşmanı olan bir Ermeni Türk olduğumu duyunca çıldırdı. Ve Ermeni adam Türkiye ve Azerbaycan'ı katliam yapmakla suçladı. Aynı zamanda Osmanlı devleti'ne de çirkin ithamlarda bulundu Mustafa Kemal Atatürk, sultan Abdülhamid, Enver paşa gibi önemli şahsiyetlerimizi soykırım yapmakla suçladı suçlamakla da kalmayıp özellikle Atatürk'e çirkin ithamlarda bulundu. Azerbaycan'ın yüzbinlerce Ermeniyi öldürdüğünü iddia etti. Bununla da kalmayıp Hocalı'nın Azerbaycan tarafından yapılmış yalan bir olay olduğunu söyledi. Tüm detaylar videoda olacak. Ermenistan da bu video ile birlikte ilk kez Türk olduğum için böyle ırkçı bir saldırı ile karşılaştım ve hâlen daha şaşkınım. Her neyse dostlar Video'da dünyanın en eski başkentlerinden Erivan'ı da gezeceğiz ve Ermenistan'nın nasıl bir yer olduğunu göreceğiz. Ve aynı zamanda bugün Erivan'da tek cami olan gök camiyi de gezeceğiz. Ermenistan ve Erivan şehri hakkında güzel bir bilgiler edinip şehrin bir çok noktasını gezeceğiz ve videonun sonlarına doğru da maalesef ki bu üzücü olayı sizlere paylaşmak durumda kalacağım. Video çekmek için girdiğim sebze meyve pazarında Türk olduğum duyulunca bir anda tüm olumlu hava her şey değişti maalesef. Neyse dostlar daha fazla uzatmayacağım Ermenistan tüm gerçekliği ile videolar gelmeye devam edecek. İyi ve kötü ne yaşadıysam tamamen şeffaf, objektif bir şekilde sizlerle paylaşacağım. Bir sonraki videoda görüşmek üzere 🙏

Herkese yeni bir videodan selamlar arkadaşlar 🙋🏻‍♂️ Bu videoda Ermenistan'da başkent Erivan'a yaklaşık 1 saat mesafede yer alan kafkasyanın en büyük ve en güzel gölü olarak bilinen Sevan gölüne gideceğiz. Çinli arkadaşım ile birlikte buraya tam olarak nasıl gidildiğini bilemediğimiz için videonun başında yaşlı bir Ermeni abimizden yardım istedik ve bu adam bizimle birlikte yarım saat boyunca yürüyerek gideceğiniz yolu bulana kadar geldi. Yardımcı olmak için elinden geleni yaptı. Ardından bir minibüs bularak sevan gölüne doğru yola koyulduk. Çinli kız ile birlikte ilk olarak Sevan kasabasına ulaştık ve burada da insanlara sorarak göle girmeye çalışırken Ermeni bir adam atmayın götüreyim sizi de Türk olduğumu söylememe rağmen sıcak karşıladı ve gölüne kadar bizi bıraktı.Bir süre sevan gölünde vakit geçirdikten sonra Otostop ile Erivan'a dönmeye karar verdik. Bir türk Ermenistan da otostop çektim ve başıma gelenleri sizlerle paylaştım. Alan araçlardan birinin sahibi olan Ermeni adam 2 yıl Türkiye'de yaşamıştı ve yol boyunca biraz sohbet etme şansımız oldu. Ardından bir kaç araca daha binip otostopa devam ettik. Bakalım Ermenilerin genel olarak Türk olduğumu söyleyince tepkileri nasıl. Tüm detaylar videoda. Videoyu beğenip kanalıma olmayı unutmayın 🙏 Bir sonraki videoda görüşmek üzere 🙋🏻‍♂️

Herkese yeni bir videodan selamlar arkadaşlar 🙋🏻‍♂️ Üzülerek de olsa gezi boyunca yaşadığım en kötü ve ez zorlu bu anları sizlerlerle paylaşıyorum. Bildiğiniz üzere bir süredir Ermenistan'da seyahat ediyorum. Ermenistan'da Türk olduğundan dolayı uğradığım ırkçı saldırıyı da bana iyi davranan yardım eden insanları da paylaştım. İyi kötü demenden her şeyi olduğu gibi sizlere aktardım ve aktarmaya devam edeceğim. Maalesef bu video da Türk olduğumdan dolayı başıma gelmeyen kalmadı. Önce sokak ortasında saldırıya uğradım. Fiziksel şiddete maruz kaldım ve ardından da tutuklandım!! Her sorduğumda bana verdikleri cevap çünkü TÜRKSÜN oldu! ırkçı Ermeni adam! Beni saatlerce sorgulayan polisler ve sokak ortasında Türk olduğum için uğradığım saldırıya dair tüm detaylar videoda...

Herkese yeni bir videodan Ermenistan'dan selamlar 🙋🏻‍♂️ Oldukça sıkıntılı bir dönemde Ermenistan'a giden bir Türk olarak başıma gelenleri olduğu sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bu videoda artık yaşadım olaylar üzerine Ermenistan'a veda edeceğim. Son video da başıma gelen talihsiz ırkçı saldırı üzerine ülkeden bir an önce ayrılmanın benim için daha hayırlı olacağını düşündüm. Ancak son günümde de Ermenistan'da ırkçılık ve Türklere muamele bir türlü son bulmadı. Maalesef ki ben ülkeden ayrılmaya çalışırken bir anda yanımda biten İranlı bir adam Türk olduğum için küfürler etmeye başladı ve ardından Azerbaycan'a ve Azerbaycan başkanı İlham Aliyev'e ağza alınmayacak küfürler etti. Ardından birlikte sınıra kadar yolculuk yaptığımız taksi şoförü aynı şekilde küfürler etmeye devam etti. Ermenistan yolculuğunda bana çok yardımcı olan iyi niyetli güzel insanlar da tanıdım, maalesef zaman zaman ırkçılık ile de karşılaştım. Ne yaşadıysam objektif bir şekilde paylaşmaya çalıştım. İyi niyetli güzel insanlarda art niyetli insanlar da her yerde varlar. Sıkıntı bir dönem olmasına rağmen bana yardımcı olan sıcak karşılayan yerel halka buradan bir kez daha teşekkürler. Irkçı tavırlar sergileyenler için yorumu sizlere bırakıyorum. Yeni ülkemiz den bol bol videolar gelmeye devam edecek. Görüşmek üzere 🙋🏻‍♂️🤗

• Like 1

KRIPTO

Неужели никто зяхмят не сделал, не посмотрел?  Чякян аркадаш увидел все своими глазами и наивно полагает, что все неприятности- это последствия войны, невдомёк ему, что от одного слова "тюрк"  у армян зуд в различных чувствительных местах,  веками длится..  Просто сказочные дебилоиды! 

• Like 2

Dominik_Toretto

Что за тренд пошёл у турецких блогеров путешествовать по Армении? 🙄🙄

• Like 1
  • Haha 1

KRIPTO
04.10.2023 в 17:17, Dominik_Toretto сказал:

Что за тренд пошёл у турецких блогеров путешествовать по Армении? 🙄🙄

А что тут такого ? Пусть снимают, переводят на другие языки, чтоб все видели ситуацию, отношение..ну и сказки всяких дядюшек Аванесов айры бир контент в жанре традикомедия)) 

Murad Ali
04.10.2023 в 08:56, KRIPTO сказал:

Неужели никто зяхмят не сделал, не посмотрел?  Чякян аркадаш увидел все своими глазами и наивно полагает, что все неприятности- это последствия войны, невдомёк ему, что от одного слова "тюрк"  у армян зуд в различных чувствительных местах,  веками длится..  Просто сказочные дебилоиды! 

Армяне это помесь христиан и мусульман(турков) имена христианские фамилии мусульмано-турецкие...  короче как миллет на шпагате сидят

Еще прикол... у армян окончание ян у грузин швили ладзе а у нас ов ев ...в нашем случае ов евы пришли вместе с советами...а в их ? Что известно? Интересен расклад..

S.T.A.L.K.E.R
04.10.2023 в 18:04, Murad Ali сказал:

Армяне это помесь христиан и мусульман(турков) имена христианские фамилии мусульмано-турецкие...  короче как миллет на шпагате сидят.

У азербайджанцев тоже имена фамилии арабские с рускими окончаниями. Но про сидение как миллята на шпагате ничего не слышал и не видел.  Расклад ясен, влияние империй... история🧐

Edited by S.T.A.L.K.E.R

Verman

Türklərin irqçiliyi ilə ermənilərin irqçiliyi arasında çox da böyük bir fərq yoxdur. Heç olmasa türklər ermənilərin irqçiliyindən şikayət etməsinlər.

• Facepalm 1

Murad Ali
04.10.2023 в 18:18, S.T.A.L.K.E.R сказал:

У азербайджанцев тоже имена фамилии арабские с рускими окончаниями. Но про сидение как миллята на шпагате ничего не слышал и не видел.  Расклад ясен, влияние империй... история🧐

но у нас при отце и матери азербайджанцах сын не называется Азером Ивановым, Петровым или Сидоровым

Когда у армян, к примеру Армян Джалалян или Мурадян или Пашинян 

Dominik_Toretto

Был такой карабахский армянин, врач терапевт в Ханкенди, Варданов Джаваншир Энверович. Многие думали, что он азери. 

• Like 1

Dominik_Toretto

Известный композитор, Микаэл Таривердиев- армянин. 

• Like 2

S.T.A.L.K.E.R
04.10.2023 в 18:40, Murad Ali сказал:

но у нас при отце и матери азербайджанцах сын не называется Азером Ивановым, Петровым или Сидоровым

Когда у армян, к примеру Армян Джалалян или Мурадян или Пашинян 

У нас при отце и матери азербайджанцах сын называется Азер Эльдаров или Князь Алиев например:buba: