Jump to content
Baku365.com
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Чингиз Абдуллаев подает в суд на телеканал ATV. Ведущая ATV, назвала его книги мусором: «Zir-zibil» – ВИДЕО

S.T.A.L.K.E.R

Recommended Posts

Zlaw
27.11.2023 в 13:01, Bushido сказал:

85 yashi var, SSSR vaxtindan o vezifededir.

Bilərəm. Bu səbəbdən düşünürəm ki vaxtı catıb

Zlaw

Xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevlə ATV telekanalı arasındakı ədavət davam edir.

Yazıçı ATV rəhbərliyini general Polad Həşimovun və oxucusu olmuş digər şəhidlərimizin xatirəsini təhqir etməkdə suçlayıb:

“Həşimov da mənim oxucum olub. Ceyhun Şalıyev kitablarımı oxuyub, onları toplayıb. O, Füzuliyə ilk girənlərdən biri olub. Onun atası məni oğlunun ölümünün ildönümünə dəvət edərkən evlərində xeyli kitabımın olduğunu söylədi. Başqa bir şəhidimiz, ingilis dilində təhsil almış Rüfət Əhmədzadənin anası onun axırıncı məktubunu mənə bağışladı. Şəhidlərdən biri Bakıya gəlməzdən əvvəl çamadanını mənim kitablarımla doldurub. Bu haqda onun anası danışıb. Belə çıxır ki, onlar hamısı “zir-zibil” oxuyub, öz vətənləri uğrunda ölümə gediblər. Axı mən nə deyim? Sizi Allaha həvalə edirəm”.

Ç.Abdullayev fikirlərini bu cür davam etdirib: “Sizin bu dünyada cəzanız yoxdur! Siz məni deyil, yüzlərlə şəhidin xatirəsini və oxucularımı təhqir etdiniz”.

Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl ATV-də yayımlanan “Xəbərin olsun” verilişinin aparıcısı Kubra Məhərrəmova Çingiz Abdullayevin əsərlərini “zir-zibil” adlandırıb. Bunun ardından AYB bəyanat yayıb. Bəyanatda qeyd olunub ki, telekanal bununla bağlı açıqlama verməli və aparıcı cəzalandırılmalıdır./Sfera.az

@Bushido

Bushido
28.11.2023 в 17:18, Zlaw сказал:

Xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevlə ATV telekanalı arasındakı ədavət davam edir.

Yazıçı ATV rəhbərliyini general Polad Həşimovun və oxucusu olmuş digər şəhidlərimizin xatirəsini təhqir etməkdə suçlayıb:

“Həşimov da mənim oxucum olub. Ceyhun Şalıyev kitablarımı oxuyub, onları toplayıb. O, Füzuliyə ilk girənlərdən biri olub. Onun atası məni oğlunun ölümünün ildönümünə dəvət edərkən evlərində xeyli kitabımın olduğunu söylədi. Başqa bir şəhidimiz, ingilis dilində təhsil almış Rüfət Əhmədzadənin anası onun axırıncı məktubunu mənə bağışladı. Şəhidlərdən biri Bakıya gəlməzdən əvvəl çamadanını mənim kitablarımla doldurub. Bu haqda onun anası danışıb. Belə çıxır ki, onlar hamısı “zir-zibil” oxuyub, öz vətənləri uğrunda ölümə gediblər. Axı mən nə deyim? Sizi Allaha həvalə edirəm”.

Ç.Abdullayev fikirlərini bu cür davam etdirib: “Sizin bu dünyada cəzanız yoxdur! Siz məni deyil, yüzlərlə şəhidin xatirəsini və oxucularımı təhqir etdiniz”.

Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl ATV-də yayımlanan “Xəbərin olsun” verilişinin aparıcısı Kubra Məhərrəmova Çingiz Abdullayevin əsərlərini “zir-zibil” adlandırıb. Bunun ardından AYB bəyanat yayıb. Bəyanatda qeyd olunub ki, telekanal bununla bağlı açıqlama verməli və aparıcı cəzalandırılmalıdır./Sfera.az

@Bushido

Как ты думаешь правильно использование памяти павших героев в этой разборке или это очень дешевый херекет уважаемого писателя аксакала?

Bushido
28.11.2023 в 17:18, Zlaw сказал:

Siz məni deyil, yüzlərlə şəhidin xatirəsini və oxucularımı təhqir etdiniz

Cox mundar adamdi 

• Like 1

Sör-Söhbet/Müzakire
28.11.2023 в 18:21, Bushido сказал:

Как ты думаешь правильно использование памяти павших героев в этой разборке или это очень дешевый херекет уважаемого писателя аксакала?

низко , но походу  ему не оставили уже  выбора ,  столько  травля  на него 

Zlaw
28.11.2023 в 20:21, Bushido сказал:

28.11.2023 в 20:23, Bushido сказал:

Cox mundar adamdi 

Абсолютно не красит его это интервью. Причем Шахиды и твои споры с каналом

• Like 1

Adina
On 11/28/2023 at 8:18 PM, Zlaw said:

Şəhidlərdən biri Bakıya gəlməzdən əvvəl çamadanını mənim kitablarımla doldurub.

@Bushido

кто поверил?

Sorrel
28.11.2023 в 13:20, Adina сказал:

кто поверил?

Ему наверно приснилось 

R.M.Yağmur

А она хоть один "зир зибиль " написала в своей жизни? Кроме статусов в инстаграмме конечно.

Какими бы не были труд или люди, которыми ты не доволен, любой внутренне высокий по жизни человек не опустится до оскорблений,тем более публично, а будет держать планку культуры в первую очередь ради самого себя

• Like 1

Zlaw
28.11.2023 в 23:20, Adina сказал:

кто поверил?

Честно говоря он такого плана интервью только и делает, что лишает себя уважения. 

Tipsgeek
On 11/28/2023 at 11:21 AM, Bushido said:

Не правильно было опускаться до ее кровня, чтобы как-то отвечать ей.

А если все, что он говорит правда, почему не говорить об этом, хотя связывать с ней не нужно было, можно было бы без пояснений в конце. )