Jump to content
Baku365.com

Bakının ən böyük avtomobil dayanacağında parkinq qiymətləri 170% artır - CƏDVƏL + FOTO

Arximed

Recommended Posts

Arximed
27.03.2024 в 06:44, Гамлет сказал:

Siz yaqinki başa düşmədiz orda konkret olaraq nə göstərilirdi. Avtobus nöqtə şəkilində, real vaxt rejimində hal hazırda harda oldugunu göstərir. Yol bağlanıb, nögtə dayanır, avtobus tərpəndi - nöqtədə hərəkətə başladı. Nəsə. Mövzu o deyil. 

Mövzu əlaqəlidir.

AYNA deyir ki, şəhərin mərkəzinə maşınla gedib-gəlməyin. Mənim də orda işim var. Evə qayıtmalıyam.

Avtobus sistemi düzəməlli işləməyəndən sonra o cədvəlin onlayn olub-olmamağının bir xeyri yoxdur.

O da ona görə düzəməlli işləmir ki, filan vaxtı Azneftdə yolu bağlayırlar.

Arximed
27.03.2024 в 06:49, Гамлет сказал:

Əziz qardaş, söhbət cədvəldən gedmir. Sizə cədvəl lazımdır ya avtobusun özü?) GPS ilə işləyən proqram nəzərdə tutulur. Hər an marşrutun yerini göstərən. Pricom tut cədvəl? )

İndi mən adına cədvəl dedim. Fərqi nədir. Olsun GPS. Olsun peykdən avtobusun şəkli...

Mən tutaq ki bildim ki, avtobus Azneft dairəsində dayanıb tərpənmir. Mən də işdən çıxmışam, yağış yağır. Mən nə etməliyəm?

AYNA deyir ki, maşınla gəlməyin, taksiləri bahalaşdırır. Avtobus da yoxdur.

Mən telefonu açıb GPS-ə baxıb nə etməliyəm? Mənə avtobus lazımdır, onun şəkli yox.

Гамлет
27.03.2024 в 10:52, Arximed сказал:

Avtobus sistemi düzəməlli işləməyəndən sonra o cədvəlin onlayn olub-olmamağının bir xeyri yoxdur.

Elə onun xeyri, əsl belə məqamlarda ortaya çıxır. Sistem işləməyəndə. Madam ki avtobus cədvəllə gəlmir, hec olmasa o saytdan baxıb görə bilirdim ki, 61(məsəl üçün) nömrəli marşrut hal hazırda harda sürünür və təxminən necə dəyqəyə gələcək

Arximed
27.03.2024 в 06:57, Гамлет сказал:

Elə onun xeyri, əsl belə məqamlarda ortaya çıxır. Sistem işləməyəndə. Madam ki avtobus cədvəllə gəlmir, hec olmasa o saytdan baxıb görə bilirdim ki, 61(məsəl üçün) nömrəli marşrut hal hazırda harda sürünür və təxminən necə dəyqəyə gələcək

Yoruldum)))

Mən toya getmirəm ki, 15 dəqiqə tez ya gec çıxım. İşdən deyirlər ki, ay bala sağ ol, iş vaxtı qurtardı, sənə yaxşı yol. Sən gedirsən küçəyə.

Mən küçədəyəm...İstəyir GPS olsun, olmasın, mən yenə küçədəyəm...

Edited by Arximed

Гамлет
27.03.2024 в 10:56, Arximed сказал:

İndi mən adına cədvəl dedim. Fərqi nədir. Olsun GPS. Olsun peykdən avtobusun şəkli...

Mən tutaq ki bildim ki, avtobus Azneft dairəsində dayanıb tərpənmir. Mən də işdən çıxmışam, yağış yağır. Mən nə etməliyəm?

AYNA deyir ki, maşınla gəlməyin, taksiləri bahalaşdırır. Avtobus da yoxdur.

Mən telefonu açıb GPS-ə baxıb nə etməliyəm? Mənə avtobus lazımdır, onun şəkli yox.

Əziz dost, xeyf ki siz müasir texniki nailiyyətlərin insan həyatını nə dərəcədə rahat edə biləcəyinə varmırsız. Avtobusun Azneftdə ilişib qaldıgını görüb, bir 5 dəyqə gec cıxmagın bir ziyanı yoxdu. Elədi?)

Edited by Гамлет

Vagrant
On 3/27/2024 at 10:58 AM, Arximed said:

Yoruldum)))

Mən toya getmirəm ki, 15 dəqiqə tez ya gec çıxım. İşdən deyirlər ki, ay bala sağ ol, iş vaxtı qurtardı, sənə yaxşı yol. Sən gedirsən küçəyə.

Mən küçədəyəm...İstəyir GPS olsun, olmasın, mən yenə küçədəyəm...

Gedib oturursunuz çayxanada... ən azından küçədə yağışın altında dayanmaqdan daha yaxşıdır.

• Like 1

Arximed
27.03.2024 в 07:01, Гамлет сказал:

Əziz dost, xeyf ki siz müasir texniki nahiyələrin insan həyatını nə dərəcədə rahat edə biləcəyinə varmırsız. Avtobusun Azneftdə ilişib qaldıgını görüb, bir 5 dəyqə gec cıxmagın bir ziyanı yoxdu. Elədi?)

Ay qardaş, hara gec çıxım.

İş yeri bağlanır... Nə deyim, müdir, siz bağlayın, mən sonra çıxacağam?))

Arximed

Nə isə, gedim çayxana axtarım))

• Haha 1

Arximed
27.03.2024 в 07:01, Гамлет сказал:

Əziz dost, xeyf ki siz müasir texniki nailiyyətlərin insan həyatını nə dərəcədə rahat edə biləcəyinə varmırsız. Avtobusun Azneftdə ilişib qaldıgını görüb, bir 5 dəyqə gec cıxmagın bir ziyanı yoxdu. Elədi?)

Gözəl insan, Azərbaycanda hələ onlayn sistemin O hərfi belə olmayanda mən İstanbulun onlayn sistemi ilə metro-tramvay-avtobus-gəmi ilə Avropasından Asiyasına, üstəlik adalarına qədər marşrut cızmış adamam...

Bakıda bu sistemi mənasız sayıram, səbəblərini yuxarıda sadaladım. Mənə sistem çayxanada oturmaq üçün lazım deyil, minib evə getmək üçün lazımdır.

RAINMAN

Arximed

Yəqin 28 Mall, Nəsimi heykəlinin yanında olan parkinqlər də qiymətləri qaldırar...

Хамаль
27.03.2024 в 10:24, Гамлет сказал:

Bunların onlayn avtobus izləmə alo141.az saytıdaki vecnı oşibka yazır. Əvvəllər pis yaxşı göstərirdi, təxminən bilmək olurdu marşrut hal hazırda hardadı, indi oda işləmir :facepalm:

Sonra da deyirlər ki, hər şeyə görə aglıyırsan....

Вот в данном случае я готова с вами согласиться. И по поводу цен на парковку, и по поводу возможности интерактивного отслеживания городского транспорта.

Гамлет
27.03.2024 в 12:10, Хамаль сказал:

Вот в данном случае я готова с вами согласиться. И по поводу цен на парковку, и по поводу возможности интерактивного отслеживания городского транспорта.

За вас остаётся только порадоваться, что это единственный минус в стране, приносящий вам серьёзное беспокойство. Честно 

Arximed

Hökumət evi, Qış parkı və Mərkəzi parkda yeraltı parklanma məntəqələri üzrə parklanmalarda qiymət artımı ilə bağlı suala cavab olaraq isə qurumdan bildirilib ki, səbəb parklanma məntəqələrinin fəaliyyəti zamanı daxilolmaların xərcləri tam qarşılamamasıdır.

“Parklanma məntəqələrində mövcud avadanlıqlar (lift, eskalator, ödəniş terminalları, yanğından mühafizə sistemi və s.) qeyri-qənaətbəxş vəziyyətdədir və təmiri və yenilənməsi üçün əsaslı vəsait qoyuluşu tələb olunur. Həm yaranan zərərin azaldılması, eləcə də əhaliyə göstərilən xidmət səviyyəsinin artırılması məqsədilə mövcud tariflərin dəyişdirilməsi məqsədəuyğun hesab edilib”, - deyə məlumatda bildirilir.

https://oxu.az/economy/853490

Bushido
27.03.2024 в 07:12, Arximed сказал:

Parkinq qiymətlərimiz Avropa qiymətlərinə çatıb, hələ bir şıllaq da atıb...

Bizde sheherin merkezinde 1 saat 3,5 manatdi.))

• Like 1

Arximed

Mən bilən, Qış Parkının altındakı parkinqin bir hissəsi elə boş olur.

Əsas dolan Respublika Sarayına tərəf olan hissəsidir.

Ayda 80 man mənə görə bahadır. Məncə, sayda azalma getməlidir. Təbii, avtomobil sahibləri daha yaxşı bilər.

Arximed
27.03.2024 в 08:38, Bushido сказал:

Bizde sheherin merkezinde 1 saat 3,5 manatdi.))

Avropanın bəzi şəhərlərində elektrik mühərrikli maşınlar pulsuz elektrik alıb hələ bir pulsuz da dayanırlar...

Edited by Arximed
  • Like 1

Bushido
27.03.2024 в 09:47, Arximed сказал:

Avropada elektrik maşınlar pulsuz elektrik alıb hələ bir pulsuz da dayanırlar...

Hansi ölkededi bu kommunizm?

Arximed
27.03.2024 в 08:50, Bushido сказал:

In some places in Denmark, you can park for free with an electric car, but the rules may differ from municipality to municipality.

https://www.easypark.com/en-dk/help/electric-vehicle-charging/parking-with-an-electric-car

• Like 1

Arximed
27.03.2024 в 08:50, Bushido сказал:

Mən özüm Hollandiyada görmüşdüm.

Валера Баленсиага
On 3/27/2024 at 10:11 AM, Zlaw said:

Zənnimcə fikir ondan ibarətdir ki, şəhərin mərkəzinə maşınla qəlməsinlər

Цены конечно дорогие, но надеюсь наш народ наконец то перестанет ехать в соседний двор на авто. Отрастили себе животы и задницы и 5 метров не могут пешком пройти. Я уже не говорю о том, что без одышки на 2 этаж не могут подняться

• Like 2

Hennessy
On 3/27/2024 at 10:06 AM, Arximed said:

Qış parkının yeraltı avtomobil dayanacağında parkinq üçün tətbiq edilən qiymətlər bahalaşıb.

Вечный чорек агаджы.

За гос бюджет построили частный бизнес.

Гениально.

• Like 2

Hennessy

Биз дёзюмлю халгых (с)

• Like 2

Хамаль
27.03.2024 в 12:25, Гамлет сказал:

За вас остаётся только порадоваться, что это единственный минус в стране, приносящий вам серьёзное беспокойство. Честно 

Это прекрасно, что вы наконец-то хоть чему-то порадовались. 

Остальное оставлю без комментариев, поскольку бесполезно.

Гамлет
27.03.2024 в 13:43, Хамаль сказал:

Это прекрасно, что вы наконец-то хоть чему-то порадовались.

Я бы радовался ещё больше, если бы таких довольных как вы, было бы хотя бы 50 %.  Пусть я буду  единственным недовольным)

Хамаль
27.03.2024 в 12:33, Arximed сказал:

“Parklanma məntəqələrində mövcud avadanlıqlar (lift, eskalator, ödəniş terminalları, yanğından mühafizə sistemi və s.) qeyri-qənaətbəxş vəziyyətdədir və təmiri və yenilənməsi üçün əsaslı vəsait qoyuluşu tələb olunur. Həm yaranan zərərin azaldılması, eləcə də əhaliyə göstərilən xidmət səviyyəsinin artırılması məqsədilə mövcud tariflərin dəyişdirilməsi məqsədəuyğun hesab edilib”, - deyə məlumatda bildirilir.

https://oxu.az/economy/853490

Вряд ли это эффективный способ покрыть затраты.

Zlaw

судя по всему нас ждут изменения многих транспортных тарифов, таких как, например, плата за проезд в общественном транспорте

• Sad 2

Vagrant

Короче, все это из за COP29... мы самая экологичная страна в мире не только на словах, но и на деле.

• Sad 1

Arximed
27.03.2024 в 10:27, Vagrant сказал:

Короче, все это из за COP29... мы самая экологичная страна в мире не только на словах, но и на деле.

Birdəfəlik həmin vaxtı əhalini sürgün eləsinlər rayonlara))

• Haha 1